Technológia

Intraorálny rontgen - Kodak 2200

Nový Kodak 2200 je pokračovateľom predchádzajúcej generácie výkonných intraorálnych RTG prístrojov (predtým Trophy) a prináša ďalšie zlepšenie kvality prevádzky a ovládania. Je konštruovaný tak, aby spĺňal všetky požiadavky na komfort obsluhy, bezpečnosť a výkonnosť. Jeho vysokofrekvenčný generátor zaručuje najlepšiu kvalitu snímok pri zvýšení bezpečnosti pacienta i obsluhy.

Navyše systém Kodak 2200 disponuje možnosťou nastavenia napätia tubusu (60 alebo 70 kV), takže si môžete upraviť kontrast a úroveň šedej škály, poskytujúc Vám tak ovládací prvok, ktorý potrebujete pre správnu diagnostiku

Kodak 2200

Digitálny intraorálny zobrazovací systém - Kodak RVG 6500

Nový Kodak RVG 6500 systém obsahuje najnovšie inovácie od spoločnosti, ktorá vynašla digitálnu rádiografiu:

Pozrite si video, ako funguje polohovanie s IPS:
http://www.youtube.com/watch?v=7u2AlPxjmds
www3.carestreamdental.com/us/en/rvgimaging/6500

Kodak RVG 6500

Endodoncia - VDW Reciproc Silver

Endomotor na preparáciu koreňových kanálikov špeciálne vyvinutý pre zahnuté zuby. Ošetrenie koreňového kanálika je možné iba jedným maximálne flexibilným nikel-titánovým nástrojom M-Wire nemeckej firmy VDW. Ošetrenie s menším množstvom pracovných krokov je úsporné a efektívne aj pre silne zakrivené a úzke kanáliky. Nástroje sú sterilne balené na jedno použitie.

VDW Reciproc Silver

Endodoncia - VDW Raypex 6 apexlokátor

Predstavuje elektronický prístroj, ktorý je nenahraditeľný počas ošetrenia koreňových kanálikov. Na základe merania elektrického odporu dokáže určiť ich dĺžku a tak zabrániť poškodeniu tkanív v okolí koreňa zuba. Meranie týmto prístrojom je absolútne bezbolestné a jeho presnosť je podľa klinických štúdií vyššia ako meranie dĺžky koreňa na röntgenových snímkoch. Nový Raypex 6 kombinuje presnosť merania a to i vo vlhkom prostredí a ešte jednoduchšou obsluhou. Unikátny farebný displej v 3D prevedení zaručuje pohodlné ovládanie.

VDW Raypex 6 apexlokátor

Sterilizačný program - Tuttnauer Elara 11

28,5 litrový, stolný sterilizátor s predvákuom triedy B.

Na sterilizáciu stomatochirurgických nástrojov kladieme v našej praxi veľký dôraz. Je nevyhnutné, aby lekár pracoval s nástrojmi, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy čistoty. Výkonná vákuová pumpa odsaje vzduch, čím sa zabezpečí účinné preniknutie pary aj k baleným materiálom resp. poróznym alebo dutým sterilizovaným predmetom. Automatický zdvojený bezpečnostný zámok, 5 ks nerezových tácok. Prístroj bol navrhnutý na nepretržitú prevádzku. Vstavaný generátor produkuje sterilizačné médium (paru) rovnomerne, medzi sterilizačnými cyklami nie je potrebné čakať. Prístroj je vybavený 6 sterilizačnými programami a testovacím programom (Bowie & Dick a Helix). Na vstavanom LCD displeji sú zobrazované podrobné informácie o fázach sterilizačného cyklu. Na vstavanej tlačiarni možno vytlačiť údaje o posledných 40 sterilizačných cykloch.

Tuttnauer Elara 11

Stomatologické kreslo - Diplomat Consul DC 350

Stomatologická súprava Diplomat Consul DC350 sa vyznačuje maximálnou variabilitou nástrojov podľa požiadaviek lekárov. Tento typ stomatologickej súpravy môže byť vybavený okrem odsávacieho systému ďalšími až deviatimi nástrojmi, šiestimi na stolíku lekára a troma na bloku asistenta. Súčasťou stolíka lekára je tray stolík s veľkou nerezovou odkladacou plochou. Lekár i pacient určite ocenia pľuvadlový blok s otočnou, odnímateľnou a sterilizovateľnou misou, ktorú je možné ovládať i elektronicky. Pľuvadlový blok umožňuje zabudovanie odsávacieho systému Cattani, Metasys alebo Dürr s automatickou dezinfekciou celého odsávacieho systému a hadíc i dekontamináciu vodných ciest.Šesť nástrojový stolík lekára s vrchným vedením hadíc umožňuje osadenie až piatich rotačných svetelných nástrojov, z čoho môžu byť štyri mikromotory. Stomatologická súprava DC350 umožňuje pripojenie až dvoch bezuhlíkových, sterilizovateľných mikromotorov od švajčiarskej firmy BienAir, alebo japonského výrobcu NSK. Na komfortné ovládanie všetkých funkcií stomatologickej súpravy a kresla slúži dotykový displej. Nastavenie požadovanej pracovnej polohy stolíka lekára umožňuje pantografické rameno s elektropneumatickou brzdou.

Otočný stolík asistenta a odkladací tray stolík je uchytený na viackĺbovom, elektropneumaticky alebo mechanicky brzdenom ramene. Stolík sestry môže byť okrem malej a veľkej odsávačky vybavený až troma nástrojmi, napríklad intraorálnou kamerou, polymerizačnou lampou či striekačkou asistenta. Ovládanie jednotlivých funkcií zo strany sestry je riešené fóliovou klávesnicou alebo dotykovým displejom. Stolík asistenta je možné doplniť nerezovou táckou či odsliňovačom na špeciálu objednávku. Ovládanie kresla je možné zo strany asistenta, lekára i pomocou nožného ovládača.

Diplomat Consul DC 350

© 2012 O - Dent s.r.o. Created by binary.sk